• Leczenie dzieci

  Leczenie dzieci

  Mali pacjenci mogą liczyć u nas na szczególną opiekę, bo też na taką zasługują. W leczeniu dzieci równie ważne, co profesjonalizm, jest umiejętne podejście, gdyż strach małego pacjenta może zniweczyć wszelkie starania lekarza.

  Nasz gabinet oferuje Państwu i Waszym pociechom kompleksowe leczenie zachowawcze, chirurgiczne, ortodontyczne i protetyczne. Ważna jest tu rola rodziców, którzy powinni z dużą starannością i wnikliwością obserwować rozwój zębów u dzieci, zaś wszelkie niepokojące zmiany należy bezzwłocznie konsultować ze specjalistą. Niestety często rodzice nie zdają sobie sprawy, że stan zębów mlecznych ma ogromny wpływ na późniejsze zdrowie zębów stałych.    

    W przypadku leczenia małych pacjentów jednym z najważniejszych aspektów jest profilaktyka. Dzieci nie potrafią wyczyścić zębów równie dokładnie, co dorośli, dlatego też polecamy Państwu zabiegi lakierowania i lakowania. Są one bezbolesne a dzięki nim można zapobiec rozwojowi próchnicy. W przypadku lakierowania zęby pokrywane są specjalnym lakierem fluorkowym wzmacniającym szkliwo i zabezpieczającym je przed szkodliwym wpływem bakterii oraz kwasów. Lakowanie natomiast ma na celu ograniczenie zalegania resztek pokarmów w bruzdach zębów trzonowych i przedtrzonowych poprzez pokrycie ich specjalnym światłoutwardzalnym płynem.

    Leczenie ubytków u dzieci przebiega tak samo, jak w przypadku dorosłych pacjentów. Obszar zęba zajęty przez próchnicę jest najpierw dokładnie oczyszczany a następnie wypełniany przy użyciu materiału światłoutwardzalnego. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, borowanie zastępujemy piaskowaniem – oczyszczamy ząb stosując wodę pod ciśnieniem wzbogaconą o specjalne drobinki i pęcherzyki powietrza. Dzieci mogą sobie wybrać dowolny kolor plomby, co z pewnością uprzyjemnia im pobyt w gabinecie oraz wynagradza związany z tym stres. Na najdzielniejszych pacjentów zawsze czekają nagrody w postaci okolicznościowych dyplomów, naklejek bądź akcesoriów do pielęgnacji i higieny jamy ustnej.

    Leczenie ortodontyczne u dzieci warto zacząć jak najwcześniej, ponieważ wady zgryzu, których w porę się nie skoryguje, mogą mieć negatywny wpływ na stan zębów i powodować dodatkowe trudności w ewentualnym późniejszym leczeniu. Metod leczenia ortodontycznego jest wiele a ono samo nie musi być równoznaczne z koniecznością założenia stałego aparatu. Istnieje wiele równie skutecznych sposobów korekcji wad zgryzu, które nie są tak obciążające i nieprzyjemne dla naszych milusińskich.

  Zawsze uczulamy rodziców naszych najmłodszych pacjentów, że powinni w dzieciach wyrabiać dobre nawyki żywieniowe. Spożywanie nadmiernej ilości słodyczy, słodkich napojów i słonych przekąsek zazwyczaj kończy się wizytą na krześle dentystycznym, a przecież można tego uniknąć. Nasi specjaliści z chęcią objaśnią Państwu i Waszym pociechom, jak prawidłowo dbać o zęby. Zapraszamy serdecznie!

       

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream