• Stomatologia estetyczna

  Stomatologia estetyczna

  Piękne, zdrowe i śnieżnobiałe zęby są bez wątpienia najlepszą ozdobą każdego człowieka. Cóż jednak zrobić, jeżeli los nie obdarzył nas takim prezentem? To zadanie dla stomatologii estetycznej.

  Ta dziedzina łączy w sobie metody i założenia stosowane zarówno w stomatologii zachowawczej  i protetyce jak i ortodoncji oraz periodontologii. Celem, do którego dąży się w tym przypadku, są indywidualne oczekiwania pacjenta, choć i względy zdrowotne nierzadko mają duże znaczenie w opracowywaniu planu leczenia.

    Najprostszym, najczęściej wykonywanym a zarazem przynoszącym niemal błyskawiczne efekty zabiegiem jest wybielanie zębów. Przebarwienia powstałe na skutek spożywania nadmiernej ilości kawy i herbaty, palenia tytoniu, przebytych chorób zębów lub w związku z indywidualnymi predyspozycjami występującymi u pacjenta można łatwo usunąć. Metod wybielania zębów jest wiele. Pacjent może samodzielnie wykonywać tego rodzaju czynności w domu, przy użyciu specjalnych kremów lub żeli wybielających, jednak specjaliści zalecają w tym przypadku ostrożność. Najlepiej poddać się zabiegowi pod okiem fachowca.

  W naszym gabinecie stosujemy metodę nakładkową. W przypadku metody nakładkowej czynnik wybielający stanowi specjalny żel, który po zaaplikowaniu na specjalną nakładkę zakłada się na zęby. Proces ten należy powtarzać przez kilka kolejnych nocy – w zależności od zaleceń lekarza.

  Metoda laserowa jest mniej czasochłonna, ponieważ zamierzony efekt można uzyskać już podczas jednej wizyty. Zabieg przebiega w następujący sposób: lekarz najpierw oczyszcza zęby z osadów a następnie nakłada na dziąsła ochronny żel, który utwardza przy użyciu lampy UV.  Po tych czynnościach na zęby nakłada się preparat wybielający a potem naświetla się go przez mniej więcej kwadrans. Zaleca się wykonanie tego cyklu 3-krotnie. Niestety w przypadku wybielania laserowego zazwyczaj osiąga się gorsze rezultaty.  

    Niepożądany kolor zębów to nie jedyny problem, z jakim zgłaszają się do nas pacjenci. W ramach stomatologii estetycznej wykonywany jest szereg innych zabiegów związanych m. in. z wymianą nieestetycznych bądź nieszczelnych wypełnień, wykonaniem licówek, założeniem protez stałych lub ruchomych, przesuwaniem oraz prostowaniem zębów (w tym niwelowanie diastemy) a także ochroną obnażonych korzeni zębowych. Wiedza oraz doświadczenie, która dysponują nasi specjaliści, pozwalają znaleźć skuteczne rozwiązanie nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach. 

    Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej wykonujemy szczegółowe badania stanu zębów i dziąseł, ponieważ celem nadrzędnym zawsze jest dla nas zdrowie naszych pacjentów. Dopiero mając kompletną wiedzę w tym zakresie możemy zacząć pracować nad przywróceniem Państwu olśniewającego uśmiechu. 

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream