• Stomatologia zachowawcza

  Stomatologia zachowawcza

  Jest wiele prawdy w powiedzeniu, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Czasami zdarza się jednak, że nawet pomimo bardzo starannej higieny, w jamie ustnej pojawiają się choroby zębów i dziąseł.

  Stomatologia zachowawcza ma na celu zahamowanie rozwijających się oraz eliminację już występujących zmian chorobowych, jak również szeroko rozumianą edukację z zakresu prawidłowej pielęgnacji.

  Najczęstszym problemem, z którym zgłaszają się do nas pacjenci, są dolegliwości związane z próchnicą. Leczenie w takim wypadku polega na umiejętnym i starannym opracowaniu ubytku w taki sposób, by maksymalnie oszczędzić zdrową tkankę. Następnie ząb jest wypełniany nowoczesnymi materiałami światłoutwardzalnymi i szlifowany tak, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu po zakończeniu zabiegu. Warto nadmienić, że dzięki tej metodzie leczenia możliwe jest zapewnienie zębom naturalnego, a przez to estetycznego wyglądu. W zależności od rozległości zmian próchniczych oraz indywidualnej odporności pacjenta na ból możliwe jest zastosowanie podczas zabiegu znieczulenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu maksymalny komfort leczenia.

  Stomatologia zachowawcza, oprócz profilaktyki i leczenia próchnicy, obejmuje także tzw. leczenie kanałowe, czyli inaczej endodoncję. Metodę te stosuje się w przypadku wystąpienia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba a polega ona na usunięciu tejże miazgi zarówno z komory, jak i kanałów zęba a następnie wypełnieniu powstałej luki odpowiednio dobranym, biozgodnym materiałem. Trzeba podkreślić, że zaniechanie leczenia w przypadku zapalenia miazgi może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, w tym nawet wystąpienia zmian w kościach. Ponieważ niezwykle istotne jest, by pozbyć się jak największej ilości bakterii i zarażonych tkanek, leczenie endodontyczne wykonuje się najczęściej mikroskopowo i monitoruje jego postępy za pomocą radiowizjografii, czyli zdjęć rentgenowskich. Trzeba mieć na uwadze, iż leczony kanałowo ząb jest znacznie słabszy, toteż należy dbać o niego w sposób szczególny i regularnie monitorować jego stan.

  Endodoncja jest zdaniem specjalistów z zakresu stomatologii ostatecznością, dlatego też w naszym gabinecie zawsze szukamy alternatywnych sposobów rozwiązania problemu, włącznie z leczeniem biologicznym odwracalnych zapaleń miazgi. Dopiero gdy jesteśmy absolutnie przekonani, że żadna inna metoda nie przyniesie zadowalających rezultatów, decydujemy się na leczenie endodontyczne. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi w tym procesie, nowoczesnymi urządzeniami, co skraca czas leczenia i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą gabinetu. Dla naszych specjalistów nie ma problemów nie do rozwiązania.

  Zapraszamy!

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream