fbpx
Profilaktyka tło
Tło

Profilaktyka.

W My Clinic wierzymy, że zdrowy i piękny uśmiech to coś więcej niż tylko zęby. Uśmiech często goszczący na naszej twarzy poprawia nasze samopoczucie, pozwala budować relację z innymi ludźmi i często staje się przepustką do sukcesu. Ważne, aby taki uśmiech zachować przez całe swoje życie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, zarówno ta domowa jak i profesjonalna, wykonywana w naszym gabinecie.
Zabiegi higienizacyjne wykonywane w My Clinic nie polegają jedynie na usunięciu kamienia nazębnego, który gromadzi się na powierzchniach zębów oraz w szczelinach dziąsłowych.
Profilaktyka

Kompleksowa higienizacja jamy ustnej
w My Clinic to:


Skaling nad
i poddziąsłowy.

Jest to zabieg profilaktyczny pozwalający usunąć twarde złogi zgromadzone na powierzchni zęba i korzenia. Kamień nazębny to twarde zbiory resztek pokarmowych, bakterii i składników naszej śliny, które nie zostały oczyszczone w trakcie szczotkowania zębów. Po czasie niedoczyszczone powierzchnie zostają pokryte twardymi złogami, które należy usunąć za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg bezbolesny, polegający na rozkruszaniu kamienia za pomocą specjalnych końcówek, które są drgają z dużą częstotliwością.
Scaling
Piaskowanie

Piaskowanie.

Po usunięciu kamienia nazębnego, pora na zlikwidowanie osadów i przebarwień, które zanieczyszczają nasze zęby i zmieniają ich kolor. Najczęstszą przyczyną powstawania osadów jest palenie tytoniu, picie dużej ilości kawy czy herbaty czy czerwonego wina. Do usuwania osadów wykorzystuje się piaskarkę profilaktyczną, która pod wysokim ciśnieniem wydmuchuje drobny proszek wraz z wodą. Taka mieszanka skutecznie oczyszcza zęby nawet w trudno dostępnych miejscach..

Polerowanie.

Po skalingu i piaskowaniu zęby wymagają dokładnego wypolerowania, aby ich powierzchnie były jak najbardziej gładkie. Zapewni to długotrwały efekt zabiegu i da przyjemne uczucie świeżości w jamie ustnej.
Polerowanie

Fluoryzacja.

Fluor potrafi wbudować się w strukturę zęba co zwiększa jego odporność na działanie kwasów pochodzenia bakteryjnego. Pozwala też remineralizować (odbudować) miejsca gdzie kwas uszkodził zewnętrzną powierzchnię zęba. W trakcie fluoryzacji lakier fluorowy jest aplikowany na powierzchnię zęba za pomocą aplikatora. Fluor działający kontaktowo pod kontrolą higienistki jest całkowicie bezpieczny.
Tło

Instruktaż higieny
jamy ustnej.

Szczotkowania zębów tak jak każdej czynności w życiu trzeba się nauczyć. Dlatego w My Clinic ogromną wagę przywiązujemy do budowania świadomości naszych Pacjentów jak właściwie dbać o zęby. Instruktaż właściwego szczotkowania zębów pozwala utrzymać efekt profesjonalnej higienizacji wykonanej w gabinecie i pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem przez dłuższy czas.
Szczotkowanie

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top