fbpx

Leczenie
dzieci.

W My Clinic dbamy o zdrowie zębów już od momentu kiedy pojawią się w jamie ustnej najmłodszych Pacjentów (a jest to już ok. 6 m-ca życia).
Pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się ok. 18 miesiąca życia. Podczas takiej wizyty lekarz w formie zabawy będzie budował zaufanie od samego początku pojawienia się Małego Pacjenta w gabinecie.

Bardzo ważne jest, aby pierwsza wizyta u stomatologa nie była wizytą podyktowaną bólem zęba. Złe doświadczenia mogą zaważyć na następnych latach leczenia, a pamiętajmy, że o zęby mleczne dbamy z dokładnie taką samą starannością jak o zęby stałe!

Błędne i lekkomyślne jest podejście rodzica, że zęby mleczne i tak wypadną więc nie trzeba ich leczyć.
Leczenie dzieci

W trakcie badania jamy ustnej dziecka stomatolog zwraca uwagę nie tylko na zęby. Wnikliwie sprawdzane są tkanki miękkie, wędzidełka, migdałki czy obecność wad zgryzu, które za wczasu rozpoznane mogą być skorygowane w trakcie wzrostu Pacjenta. Wykorzystanie tzw. skoku wzrostowego może być kluczowe w przypadku leczenia niektórych skomplikowanych wad zgryzu. Dzieci to szczególny rodzaj Pacjentów, którzy zasługują na wyjątkowo komfortowe i indywidualne podejście.

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top