fbpx
Tomografia tło

Tomografia 3D.

Dzięki zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania rentgenowskiego tomografia komputerowa pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych obrazów, odwzorowujących nawet najdrobniejsze szczegóły anatomicznej budowy głowy, przy jednoczesnym zminimalizowaniu dawki promieniowania oraz skróceniu czasu potrzebnego na badanie. Znacząco wpływa to na bezpieczeństwo i komfort Pacjentów, którzy nie muszą przygotowywać się wcześniej do procedury. Tomografia powinna być wykonywana zwłaszcza przed leczeniem ortodontycznym, chirurgicznym czy implantologicznym. To sprawdzona technika diagnostyczna stosowana przez lekarzy w renomowanych gabinetach.

Tomograf Kodak Carestream CS 9600 jest to system, który zapewnia najwyższą dostępną jakość uzyskiwanych obrazów oraz aż czternaście różnych pól obrazowania. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania pozwoliły na osiągnięcie doskonałych efektów, przy jednoczesny zwiększeniu bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki licznym funkcjom sprawdza się jako urządzenie diagnostyczne w wielu dziedzinach stomatologii. Tomografia wykonana przy jego użyciu jest przy tym wyjątkowo dokładna. Oznacza to, że podczas badania można bardzo precyzyjnie zobrazować wszystkie tkanki organizmu – to pozwala na szybkie postawienie jednoznacznej diagnozy oraz natychmiastowe wdrożenie odpowiednich metod leczenia.
Tomograf

Diagnostyka
i bezpieczeństwo.

Może nie każdy o tym wie, ale z promieniowaniem rentgenowskim mamy do czynienia na co dzień. Nie dość, że stosowane jest powszechnie do produkcji żywności, kosmetyków czy leków, a także w szeroko rozumianym przemyśle, rolnictwie, leśnictwie i w nauce, to jeszcze pewne jego ilości występują w przyrodzie w sposób zupełnie naturalny. Aby w organizmie człowieka doszło do zmian spowodowanych oddziaływaniem promieniowania X, musiałby pochłonąć ich olbrzymie ilości w krótkim czasie. Średnia dawka promieniowania pochłaniania w Polsce to 2500 µSv na rok, ale już w niektórych rejonach Norwegii i Szwecji – nawet 35 000 µSv rocznie. Każdy Europejczyk otrzymuje średnio dzienną dawkę promieniowania wynoszącą 6,6 µSv. Lecąc samolotem z Warszawy na Teneryfę przyjmujemy 40 µSv a 800000 µSv otrzymuje astronauta przebywający 6 miesięcy na stacji kosmicznej. Tymczasem podczas pantomogramu zębów pacjent otrzymuje około 12,9 µSv promieniowania, co odpowiada niespełna dwóm dniom ekspozycji na promieniowanie naturalne.

Podczas tomografii 3D – CBCT (szczęki, żuchwy lub zatok) dawka promieniowania wynosi od około 4 µSv do około 20 µSv, podczas gdy 1 µSv to dawka otrzymana… po zjedzeniu 10 bananów.
W zależności od rozmiaru zdjęcia, tomograf Kodak Carestream CS 9600 emituje od 5 do 14-19 μSv promieniowania rentgenowskiego, co jest dawką nawet o 85% niższą niż w przypadku innych sprzętów. Co istotne, tomograf Kodak Carestream CS 9600 jest idealny do badań typowych dla każdej specjalizacji stomatologicznej oraz laryngologicznej (badanie zatok przynosowych lub skalistości kości skroniowych). Sprawdzi się w przypadku pacjentów implantologicznych, ortodontycznych, periodontologicznych, endodontycznych czy chirurgicznych.

Jest to więc urządzenie wielofunkcyjne.

Zakres pracy tomografu.
(Badanie CBCT)


Szczęka ( 10 cm x 5 cm )
Żuchwa ( 10 cm x 5 cm )

Szczęka i żuchwa 
( 12 cm x 10 cm )  

Staw skroniowo-żuchowy
+ zatoki szczękowe
( 16 cm x 10 cm )

Twarzoczaszka
( 16 cm x 17 cm )

Zatoki przynosowe
( 16 cm x 17 cm )

Piramidy kości skroniowych
( 16 cm x 6 cm )

CBCT punktowe
( 5 cm x 5 cm )

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top