fbpx
Implanty

Implanty
zębów.

Implanty zębowe to niewielkie, tytanowe śruby, które odtwarzają utracony korzeń zęba. Implant zostaje wprowadzony pod dziąsło, po czym integruje się on na stałe z kością, stanowiąc solidną podbudowę pod przyszłą koronę lub most. Implanty to tak naprawdę trzy elementy, które składają się na w pełni funkcjonalny i estetyczny ząb. Pierwszym z nich jest tytanowy wkręt wprowadzony pod dziąsło. Drugi to łącznik (jest on przykręcany do implantu, który już znajduje się pod dziąsłem). Na łączniku osadzona jest korona, która stanowi ostatni, widoczny w jamie ustnej, trzeci element.

Implanty zębowe są stosowane powszechnie i zyskują coraz większe uznanie przy wyborach Pacjentów. Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ implanty zębowe gwarantują komfort użytkowania i bardzo wysoką estetykę. W przypadku utraty jednego lub więcej zębów dochodzi w tym miejscu do powolnej utraty kości. Wprowadzenie implantu w tę okolicę zatrzymuje ten proces lub znacznie go spowalnia. Korona osadzona na implancie wygląda jak ząb naturalny i tak też odczuwana jest przez Pacjenta w trakcie żucia pokarmów. Implanty zębów to obecnie najlepszy wybór dla osób, które z jakiegoś powodu straciły własne zęby i chcą odbudować piękny uśmiech, a także codzienny komfort spożywania posiłków.
Implant
Implanty
Implanty
Implanty

Kto może założyć implanty?

Należy jednak pamiętać, że sukces leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników i opiera się na kompleksowej diagnostyce, którą przeprowadzamy w naszym gabinecie. Jednym z wielu czynników decydujących o możliwości wprowadzenia implantu jest odpowiednia ilość kości w miejscu, gdzie planujemy odtworzenie brakującego zęba. Aby to ocenić, konieczne jest wykonanie badania 3D w postaci tomografii komputerowej (CBCT), które oczywiście zapewniamy Pacjentom odwiedzającym naszą klinikę.

W My Clinic implanty wprowadzane są za pomocą specjalnie przygotowanych, indywidualnych szablonów, by zagwarantować Pacjentom komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Szablon implantologiczny zapewnia precyzję zabiegu oraz skraca czas jego trwania. Wprowadzane implanty gwarantują znakomity efekt – zarówno pod względem estetycznym, jak i odczuwanego na co dzień komfortu. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących odtworzyć brakujące zęby i zyskać tym samym wspaniały uśmiech.

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top