fbpx

Kompleksowe leczenie
stomatologiczne.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne ma na celu nie tylko stworzenie pięknego uśmiechu, ale przede wszystkim odtworzenie prawidłowej funkcji narządu żucia. Narząd żucia składa się z trzech elementów: zębów, stawu skroniowo-żuchwowego (zawiasu) oraz mięśni. Aby efekt leczenia był trwały, bardzo ważne jest aby te elementy współpracowały ze sobą w harmonii.

Każdy Pacjent rozpoczynający leczenie kompleksowe w My Clinic przygotowany ma indywidualny plan leczenia. W pierwszej kolejności zależy nam na tym, aby Twoja jama ustna była zdrowa – bez ognisk zakażenia oraz bez ognisk próchnicowych, dalsze etapy leczenia obejmują odtworzenie braków zębowych oraz stworzenie wymarzonego uśmiechu.

Etapy leczenia kompleksowego:


Etap 1.

Eliminacja ognisk zakażenia ( usunięcie zębów, których nie da się już uratować, leczenie kanałowe zębów zainfekowanych przez bakterie).

Etap 2.

Eliminacja ognisk próchnicowych (leczenie próchnicy, usunięcie starych, nieszczelnych wypełnień – plomb).

Etap 3.

Odtworzenie brakujących zębów (mosty, implanty, protezy zębowe).

Etap 4.

Odtworzenie estetyki uśmiechu (posiadając odtworzoną funkcję, możemy skupić się na odbudowie estetyki poprzez licówki czy korony pełnoceramiczne).

Etap 5.

Ekwilibracja (to etap polegający na dopasowaniu kontaktów między zębami górnymi i dolnymi, to bardzo ważny etap zapewniający długoczasowe efekty leczenia).
Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata
i zależy Ci na swoim zdrowiu – odwiedź My Clinic. Lekarz przygotuje dla Ciebie
indywidualny plan leczenia, dzięki któremu Twoja jama ustna będzie zdrowa,
a wymarzony uśmiech zagości na Twojej twarzy.

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top