fbpx
Periodontologia

Periodontologia.

Periodontologia zajmuje się leczeniem tkanek przyzębia czyli struktur które otaczają ząb oraz jego korzeń. Do najczęstszych chorób przyzębia należy zapalenie dziąseł oraz jego bardziej rozległa forma w postaci zapalenia przyzębia. Brak wczesnej diagnozy chorób dziąseł oraz zaniechanie leczenia może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów z powodu zaniku kości wokół korzenia. Stan zapalny dziąseł przenosi się głębiej na kość, ta zaczyna stopniowo się obniżać, przez co zaczyna uwidaczniać się korzeń zęba oraz pojawia się jego ruchomość.

Jednym z pierwszych oznak obniżania się dziąseł (tzw. recesji dziąsła) jest obnażenie szyjki zęba, która zaczyna być wrażliwa np. na zimne napoje czy pokarmy.
Periodontologia

W znacznej większości przypadków stan zapalny przyzębia spowodowany jest złą higieną jamy ustnej, aczkolwiek negatywny wpływ na stan przyzębia mogą mieć również czynniki genetyczne, styl życia (palenie papierosów, niewłaściwe odżywianie), stres czy cukrzyca.

Wcześnie zdiagnozowane zapalenie dziąseł jest odwracalne, dlatego jeśli zauważyłeś u siebie krwawienie lub ból podczas szczotkowania, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej czy ruchomość zębów nie zwlekaj i umów się na wizytę. W przypadku chorób przyzębia szybkie wdrożenie leczenia jest kluczowe.

Umów się na wizytę
w My Clinic

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy wizyt.
Scroll to Top